top of page
Search
 • Writer's pictureShelly E

זן ואמנות המעבר למקצוע הפמ"מ: פרק שלישי - מיפוי האפשרויות ומאמץ מכוון

Updated: Apr 11, 2021

חפשו תיאורי משרות פתוחות רלוונטיות לתפקידים שמעניינים אתכם, משום שאלה יתוו את הצעדים הראשונים שלכם בדרך.


מאחר ואין לכם אנרגיה וזמן בלי מוגבלים (הרבה מכם מחפשים עבודה תוך כדי עבודה והחיים עצמם), ככל שתתפזרו או תירו באפלה יותר - זה ישפיע לרעה על הביטחון, ההרגשה והתוצרים שלכם - אני ממליצה להתמקד.תחשבו על זה כמו על דייטים - מיקבול תהליכים גורם לכם להיות לא מפוקסים, משותקים על ידי אינסוף אפשרויות בחירה בין פוטנציאלים, לתפקד בחצי כוח ולא להיות מרוצים מכלום. טיפ של אלופים מכלכלן התנהגותי - דן אריאלי על בעיית המזכירה (באנגלית). טיפ של אלופים שני מכלכלן התנהגותי - בארי שוורץ ופרדוקס הבחירה. רלוונטי לכל פעילות דייטינג - בין היא בין שותפים, מעסיקים, שכירים או רומנטית :) *וידאו בונוס על hacking dating (ככה זה שהיה לך סטארטאפ בנושא ועשית על זה דוקטורט:)

מקווה שאם לא אני, אז לפחות כל אלה שיכנעו אתכם, שכדאי להתמקד 😊 אחרי שממפים את אלה, קל להבין איזה דברים מניסיון העבר שלכם אפליקביליים לתפקיד הנ"ל, איפה יש פערים ואיזה. מכאן, אפשר להתחיל לבחון את הדרכים והאפשרויות העומדות בפניכם לבדוק איך אתם מצמצמים את הפערים, ואיך הכי נכון לגשת לראיונות עבודה רלוונטיים.

תרגיל מיפוי

דוגמה 1 - עמוד משרה לפמ"מ (אנטרי לבל):Responsibilities (What You’ll Do)

 1. Create and maintain product and solutions messaging.

 2. Support product launch motions and contribute to go-to-market strategy across departments to drive adoption of key capabilities.

 3. Maintain regular communications with product, sales, and customer success teams to ensure cross-functional alignment around new product initiatives and releases.

 4. Translate technical products into customer-facing narratives and collateral with a focus on value, differentiation and use cases.

 5. Develop and deliver content for webinars, events, and speaking opportunities.

 6. Partner with Enablement team to create outstanding enablement materials and training for the extended revenue team - including sales, customer success and sales engineering

 7. Work with partners to discover and define joint value propositions, use cases, and co-marketing campaigns.


Qualifications (what You Have)

 • 3+ years of B2B SaaS Product Marketing experience.

 • Data-informed, creative thinker with an affinity for a fast-paced work environment.

 • Experience in managing projects that have short deadlines, cross-functional. dependencies, and competing priorities.

 • Great writer and thinker; exceptional written and verbal communication skills.

 • Experience collaborating with partners on joint go-to-market efforts.

 • Ability to travel occasionally.
דוגמה 2 - עמוד משרה בכירה של פמ"מ: חברה מנוסה מאוד בתחום שיווק לחברות B2B, רצתה להתקדם ולהתפתח בתפקידי שיווק מוצר. מאחוריה היו למעלה מעשר שנים מוצלחות של תפקידי שיווק שונים בחברות גדולות, סטארטאפים, וגם כפרילאנס. היא קראה מעט על התחום, קראה משרות והחליטה שזה המסלול שנכון לה להתקדם בו כעת. בהתאם לאורח חייה ומצבה המשפחתי היא החליטה שהיא מכוונת לחברות סטארט אפ אחרי גיוס B ומעלה, ומעוניינת בתפקיד בכיר.

What You'll Do

 1. Insights: Understand our customers, building applicable insights that inform Product, Sales, and Marketing

 2. Lifecycle Storytelling: Use a product marketing lens to develop our customer expansion strategy, building scalable retention and cross/up-sell messaging across the customer lifecycle, and working with the Customer Marketing team to implement in shared channels.

 3. Content: Build a broad range of product marketing content directly targeted at existing customers to improve active use, retention, and expansion

 4. Customer Onboarding: Lead strategy to help customers achieve initial success through personalized, integrated, data-driven experiences.

 5. Customer Expansion: Build compelling messaging and content to achieve clear value and expand targeted accounts

 6. Enablement: Partner with the Customer Marketing, Field Readiness, and Customer Success to equip and train field teams with the messaging and content needed to succeed in the market, including contributing to regular training and enablement sessions

 7. Feedback: Provide regular feedback and insights to global product and marketing organizationsWhat You Need To Succeed

 1. 5+ years of experience in product, adoption, or customer marketing

 2. Experience with B2B software marketing

 3. You see problems as opportunities to solve

 4. You can create compelling content and messaging that resonates with customers

 5. A passion for working with global teams, across a variety of languages and cultures

 6. You can simplify complex processes and ideasאחרי מספר תהליכים בחברות שונות, היא מצאה את מבוקשה :)

דוגמה נוספת למודעה, מתוך פרסומת של הפראגמאטיק אינסטיטוט (שמוכר קורסים בנושא).


טיפים למאמץ מכוון:


 1. שימו לב, מה אחוז הדברים שאתם טובים בו, אוהבים לעשות ו/או רוצים להתפתח בהם - וכמה הם באים לידי ביטוי בעבודה היומיומית לפי תיאור המשרה (זה גם משהו ששווה להעמיק בו במהלך הראיונות הפרונטאליים). האם תהיו קבורים בכתיבת תוכן, כשלמעשה הכי חשוב לכם/אתם מחפשים יותר לעבור עם אנשים, לעשות עבודה יצירתית, אסטרטגית או אולי לנתח נתונים ולהנגיש אותם לשאר הארגון? זה לא שתמיד מקבלים או מתחילים מאיפה שרוצים, אבל חשוב שתהיה הלימה סבירה כאן. למשל, אם יש הרבה כתיבה באנגלית בתפקידי כניסה, וזה לא משהו שאתם מצטיינים בו או אוהבים לעשות, זה משהו שצריך לשים לב אליו מראש.

 2. חפשו את התעשיות והמוצרים שיש לכם יתרון תחרותי בהם. תחומי עניין וניסיון - כל שתהיו יותר קרובים לפרסונות עבורן המוצר, או מנוסים בפניה אליהן מעבודות קודמות - יהיה לכם יותר קל להצטיין ולהתבלט בהתחלה. זאת משום שלא תצטרכו להשקיע הרבה זמן ואנרגיה בעקומת הלמידה התלולה של טכנולוגיה חדשה עבורכם, בעיה חדשה, פרסונות חדשות או שוק חדש ותוכלו להתמקד בגישור הפערים. לא תמיד יש את הפריבילגיה הזו, ואם אין ברירה, חפשו את המשרות בהן הידע והניסיון שלכם הכי ישים.


אז איך מתרגלים את כל זה? אילו מושגים, כלים ושיטות עבודה צריך לאמץ? על כך בפרק הבא>>>

551 views0 comments

Comments


bottom of page